>10 sztuk< Psalmopoeus cambridgei L2/3
Cena regularna:
110,00 zł
towar niedostępny





Opis
OPIS GATUNKU
Psalmopoeus cambridgei - ptasznik trynidadzki, jeden z najpopularniejszych pająków w hodowlach. W naturze występuje na Trynidadzie i Tobago. Jest to gatunek nadrzewny, szybki, z lekka agresywny, ale rzadko broni się ugryzieniem.
Młode są czarnobrązowe, wraz z wiekiem zmieniają kolor na oliwkowy. Samice dożywają do 20 lat, samce do pół roku po ostatniej wylince.
WARUNKI HODOWLI
- Terrarium: Dla dorosłego osobnika wymagane jest terrarium o wymiarach co najmniej 20/20/40cm. Młode trzymamy w odpowiednio mniejszych pojemnikach dostosowanych do wielkości pająka. Jako podłoże możemy użyć torfu, włókna kokosowego, lub ich mieszanki. W terrarium warto jest umieścić płytką miseczkę z wodą i kryjówkę.
- Wilgotność: 70 - 80%. Pożądaną wilgotność utrzymujemy gdy połowa terrarium/pojemnika zawsze będzie lekko wilgotna.
- Temperatura: Optymalnie 24-28ºC, z kilkustopniowymi spadkami w nocy. Gatunek ten bardzo dobrze sobie radzi również w temperaturze pokojowej.
- Żywienie: Owady takie jak świerszcze, szarańcza, karaczany, larwy mącznika młynarka czy larwy drewnojada. Wielkość owada musi być dostosowana do wielkości pająka. Przyjmuje się, że owad nie powinien być większy niż długość ciała karmionego pająka. Młodym można podać martwego owada w postaci np. połówki larwy mącznika. Duże pająki karmimy co 1-2 tygodni, mniejszym można podawać pokarm co 3-5dni.
POZOSTAŁE INFORMACJE
- Jad ptasznika trynidadzkiego jest słaby i niegroźny dla człowieka.
- Nie wyczesuje włosków parzących, ale bywa agresywny.
- Jest szybki i skoczny.
- Określenie płci u młodych pająków (poniżej 2 cm długości ciała) jest niemożliwe.
Gatunek NIE wymaga zaświadczenia o urodzeniu w niewoli. (CITES)